-40%/ od 2 szt. na kolekcję J/Z 23/24!  SPRAWDŹ!
Ładuję...

Historia marki

Wszystko, z czego dziś możemy być dumni zaczęło się w 1971 roku.

Wtedy to, założyciele Deni Cler - małżeństwo włoskich przedsiębiorców: Mario Picozzi i projektantka Maria Grazia Benatti, spotkali się w Mantui w północno-zachodnich Włoszech, by stworzyć naszą markę.

Pierwszą fabrykę otwarto w 1972 roku w Castellucchio, a zaraz potem pierwszy salon w Mediolanie

na prestiżowej Via Monte Napoleone, obok butików marek Prada, Gucci czy Armani. Wtedy to, założyciele Deni Cler - małżeństwo włoskich przedsiębiorców: Mario Picozzi i projektantka Maria Grazia Benatti, spotkali się w Mantui w północno-zachodnich Włoszech, by stworzyć naszą markę.

W początkowej fazie działania firma miała charakter rodzinny. Dla Marii Grazii Benatti, która pełniła nadzór artystyczny i stylistyczny nad kolekcją, pracowały wtedy znane na rynku mediolańskim projektanci: Martin Margiela, Domenico Dolce, Stefano Gabbana. Dwa razy w roku Deni Cler przygotowywała pięć różnych linii stylistycznych, które sprzedawano nie tylko na rynku włoskim, ale i w krajach Europy, takich jak Szwajcaria, Austria, Hiszpania, a także w Japonii i USA.

W 1991 roku marka pojawiła się na polskim rynku, by zdobyć serca Polek kochających klasyczny włoski styl i najwyższą jakość.

Współcześnie DENI CLER to doskonale rozwinięta sieć sprzedaży z ponad czterdziestoma salonami w całej Polsce. Każdego roku trafiają do nich starannie wyselekcjonowane modele tworząc śmiałe kolekcje z najwyższej jakości tkanin, ze szlachetnymi dodatkami i designerskim krojem.

Search engine powered by ElasticSuite