Deni Cler zawsze podkreśla siłę kobiet, ich moc, odwagę i niezależność.
Nasza marka stworzona dla kobiet nie poprzestaje tylko na projektowaniu dla nich strojów. Chcemy wspierać kobiety w ich ścieżkach kariery i osobistym rozwoju. Dlatego powstała Akademia Deni Cler, czyli cykliczne, edukacyjne spotkania naszych klientek z ludźmi kultury, sztuki, nauki i biznesu.
Gościnie drugiej edycji Akademii.
Spotkanie poprowadziła Monika Stukonis, redaktor naczelna magazynu „Pani”, a w panelu dyskusyjnym wzięły udział wyjątkowe kobiety, mocno zaangażowane w pomaganie i działalność charytatywną: Jolanta Kwaśniewska - Pierwsza dama RP w latach 1995 - 2005, prezes zarządu Fundacji „Porozumienie bez barier”, Orina Krajewska - aktorka, założycielka i prezeska Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”, Sylwia Zarzycka - radczyni prawna, założycielka i prezeska zarządu Fundacji „Między Niebem a Ziemią”, która pomaga ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom, Marta Komańska - Dyrektor Zarządzająca Fundacji TV Puls „Pod Dębem”, Kinga Dębska - reżyserka i scenarzystka filmowa, autorka filmu „Święto ognia”, powstałego na podstawie książki Jakuba Małeckiego o tym samym tytule. Główną bohaterką tej historii jest dziewczyna z porażeniem mózgowym.
Prelegentką „Akademii Deni Cler” była Joanna Racewicz.
Przyjaciółka marki Joanna Racewicz - dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książek, oraz założycielka i prezeska Fundacji Kobiety Prze!Mocy podczas swojej prelekcji powiedziała: „Badania mówią, że 90 procent kobiet w Polsce doświadczyło jakiejś formy przemocy - fizycznej, emocjonalnej, psychicznej czy seksualnej. O tym też będzie moja fundacja - Fundacja Kobiety Prze!mocy. Bardzo mi zależy, żeby wektor upokorzenia, przemocy, agresji i bólu zmienić w siłę kobiet”.
„Jak pomagać…?”
Uczestniczki panelu dyskusyjnego, opowiadając o swoich doświadczeniach związanych z prowadzeniem działalności charytatywnej, starały się znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak pomagać?”.
„Trzeba pomagać mądrze. Jest mnóstwo świetnych organizacji, fundacji, stowarzyszeń, które mądrze ukierunkowują swoje działania, np. na rzecz osób niepełnosprawnych, seniorów, edukowania dzieci. Pomagajmy w taki sposób, żeby nikt nie czuł się urażony. To bardzo ważne. Osoby, którym pomagamy, muszą czuć się podmiotowo i godnie” - powiedziała Jolanta Kwaśniewska.
„Pomagajmy na tyle, na ile możemy i potrafimy. Nie ma jednej recepty, jak pomagać. Czasami będzie to pomoc w zrobieniu zakupów sąsiadowi, a czasami pomoc w ramach fundacji. Najważniejsze to zachować otwartość serca i otwartość na to, co dzieje się wokół nas. Jeśli możemy się czymś podzielić, to gwarantuję, że to wróci podwojone” - przyznała Orina Krajewska.
„Dobrze, że możemy pomagać. Kiedy pomagamy, czujemy się fantastycznie. Nie robimy tego dla innych, tylko dla siebie. Mój film „Święto ognia”, który można teraz obejrzeć w kinach, jest o włączaniu ludzi z niepełnosprawnościami do społeczności. To film jasny, radosny i pełen wzruszeń. Bohaterka filmu ma porażenie mózgowe - nie może się ruszać, ani mówić, tylko patrzy - ale jest szczęśliwa. Myślę, że to świetny mariaż - mój film i fantastyczna inicjatywa Deni Cler. Cieszę się, że mogę być jej częścią” - powiedziała Kinga Dębska. Jej najnowszy film „Święto Ognia” wyświetlony na zakończenie, był prawdziwą wspaniałym zwieńczeniem drugiej edycji Akademii Deni Cler.
Kto pomagał Akademii?
Partnerami wydarzenia byli: Sisley, KinoGram i Galeria Heban. W ramach Akademii Deni Cler Jolanta Szamocka, dyrektorka generalna marki Sisley, opowiedziała również o Fundacji Sisley-d'Ornano, która podejmuje działania w dziedzinie edukacji, kultury, zdrowia, środowiska i solidarności we Francji oraz za granicą.
Dziękujemy naszym gościniom i gościom oraz partnerom za wartościowe i budujące rozmowy. Do zobaczenia podczas 3 edycji!